fbpx

TADY TO MÁME NA STAROSTI

Přehled našich krmných míst
Krmna mista_Olsany

Krmné místo Olšany

Kočky se tu dle několika pamětníků vyskytují desítky let (min. od 70. let 20. st.). Zdejší populace je složená jak z rodáků, tak ze zvířat, která se na lokalitu přitoulala a zůstala tu. Prostor obývaný kočkami je poměrně rozsáhlý (cca 35 ha) a nabízí plno klidných míst pro život zvířat.
Jednou z největších kočičích osobností je tříbarevná Anička, asi patnáctiletá zasloužilá matka, která se postarala o velkou část zdejší populace. Mnoho svých dětí už přežila. Anička se sice od pravidelných krmičů nechá hladit, ale jakoukoliv manipulaci vždy tvrdě odmítala. Při odchytu v r. 2011 zdemolovala jednu přepravku a později poškodila sklopec, ze kterého stejně nakonec utekla. Anička byla po kastraci vrácena zpět na lokalitu, momentálně ji trápí onemocnění ledvin, takže byla umístěna do naší dočasky na dožití 🙁
S krmením tady kromě naší kolegyňky pomáhá i několik dam v důchodu, které se střídají. Další lidé přikrmují nepravidelně.
Většina koček byla vykastrována ve spolupráci s kastračním programem Feliti (www.feliti.cz) ještě před tím, než vznikl náš spolek. Moc děkujeme za pomoc!

POČET KOČEK:
14 koček, 9 krmných stanovišť

Krmna mista_Nakladove nadrazi

Krmné místo na Nákladovém nádraží Žižkov

Na kočky  žijící v areálu nás upozornila jedna devadesátiletá paní a požádala nás o spolupráci. V tomto poměrně nevlídném prostředí skladů, provozů a ubytoven se pohybovalo přibližně 20 koček. Nejsou zcela bezprizorní, přikrmují je pánové z ubytovny a údajně je pouští i do kotelny. Některé kočky jsou ochočené a mazlivé (některé z nich se postupně podařilo umístit), další plašánky známe jen z dálky nebo z fotopastí. S kastracemi jsme začali v červenci 2021 a nadále v nich pokračujeme.

POČET KOČEK:
cca 10 koček, 3 krmná stanoviště

Krmna mista_Opocnice

Kočky Apolinářky

Krmné místo je zřízeno v porodnicko-gynekologickém areálu Apolinář na Praze 2. Zdejší populace je složená jak z rodáků, tak ze zvířat, která se na lokalitu přitoulala a zůstala tu. Donedávna se paní sestřičky staraly o kočičky v rámci svých možností ze svých rodinných rozpočtů. Jsou to opravdové „kočičí mámy“. Bohužel na kastrace pro tolik kočiček jim nezbývaly finanční prostředky, a tak jsme nabídli pomoc s kastracemi i zázemím pro kočičky. Většina zdejších koček je velice plachá a ukazuje se pouze v době krmení. Momentálně v této lokalitě stále pracujeme na odchytech a kastracích.

POČET KOČEK:
cca 52 koček, 5 monitorovaných stanovišť

Krmna mista_Opocnice

Krmné místo Bohnice

Krmné místo v Bohnicích vzniklo navázáním spolupráce s paní Janou. Jana nás oslovila na podzim roku 2022 s prosbou o pomoc s financováním kastrací a my jí vyhověli. Některé kastrace jsme zajistili ve spolupráci s kastračním programem Feliti, za což jim velmi děkujeme. Některé financujeme z vlastních zdrojů. Momentálně v této lokalitě stále pracujeme na odchytech a kastracích.

POČET KOČEK:
cca 13 koček, 2 krmná stanoviště

Krmna mista_Repy

Krmné místo Řepy

Jedná se o krmná místa v městské části Praha Řepy, zejména v oblasti na okraji sídlištní zástavby, kde je zajišťováno pravidelné krmení a také odchyt a kastrace koček. Kočky jsou pak vypouštěny zpět na původní lokalitu, pokud to jejich zdravotní stav dovolí a nelze je umístit do adopce.
Většina zvířat se sem chodí krmit nejdříve se setměním a v noci, aby eliminovala kontakt s člověkem, resp. auty a psy.
Protože se jedná o velkou spádovou oblast a nejedná se o uzavřený areál, tak je zde velká migrace koček a jejich počet se neustále mění.
Zvířatům jsou na zimu poskytovány polystyrenové boudičky se senem.

POČET KOČEK:
cca 20 koček, 3 krmná stanoviště

Krmna mista_Opocnice

Krmné místo Opočnice

V Opočnici se paní Jitka začala starat o opuštěné kočičky po zemřelé sousedce. Kočky nechala vykastrovat a vypustila je zpět do domu po sousedce, který nikdo neobýval, ale byl jejich teritoriem. Jenže dům se prodal a bude se bourat. Jitka jim tedy udělala domeček na své malé zahradě, kam nechodí její vlastní kočky. Na zimu jsou tu pro ně polystyrenové boudičky.

POČET KOČEK:
6 koček, 2 krmné stanoviště

Krmna mista_Becvary

Krmné místo Bečváry

Tohle krmné místo má na starosti ho má paní Renatka, která se tu stará celkem o 12 kočiček a nachází se v Bečvárech. Většina z nich zatím nebyla kastrována, protože paní Renatce nezbývaly finance. Začali jsme tedy řešit. Prvních 7 kočiček je už vykastrováno! V kastracích budeme dál pokračovat, vždy se musí ale skloubit se směnami paní Renatky, aby kočičky zvládla odchytit, odvést na veterinu a zpět a ještě je kontrolovat.

POČET KOČEK:
12 koček, 2 krmná stanoviště

Krmna mista_Opocnice

Kočičky lidí bez domova

Naše nejnovější krmné místo z března 2023. Navázali jsme spolupráci s paní Alenou, která zajišťuje krmení kočičím bezdomovcům lidí bez domova na Praze 9 a 10. Tyhle kočky bez domova to mají obzvlášť těžké, protože jejich páníčci sami nemají dostatek prostředků. Momentálně v této lokalitě stále pracujeme na odchytech a kastracích.

POČET KOČEK:
cca 38 koček, 5 krmných stanovišť

Krmna mista_Ostatni

Ostatní krmná místa

Ještě máme 2 malá krmná místa na Žižkově a 1 na Malé Straně – kočičky tu ale známe hlavně z fotopastí.
Příležitostně také podporujeme i další krmiče z lokalit: Bohnice, Holešovice a Hostivař.