fbpx

Chci vědět víc

Krmné místo Olšany

Popis lokality: 

Kočky se tu dle několika pamětníků vyskytují již desítky let (min. od 70. let 20. st.). Zdejší populace je složená jak z rodáků, tak ze zvířat, která se na lokalitu přitoulala a zůstala tu. Prostor obývaný kočkami je poměrně rozsáhlý (cca 35 ha) a nabízí plno klidných míst pro život zvířat.

Většina koček již byla vykastrována, a to ve spolupráci naší Adély Trávníčkové s kastračním programem Feliti (www.feliti.cz) ještě před tím, než vznikl náš spolek. Tímto jim chceme moc poděkovat za úžasnou práci a pomoc s úhradou kastrací.

O LOKALITU PEČUJEME OD: 09/2020

Naše činnost:  

Náš spolek zajišťuje následnou péči o kočky v této lokalitě, a to formou zázemí (přístřešky a boudičky na zimu), zajišťování zásob krmení a zajišťování veterinární péče v případě onemocnění některé z koček. Tuto péči zajišťujeme prostřednictvím správce krmného místa, tzv. „krmiče“, jehož úkolem je udržování zázemí koček v čistotě, monitoring zdravotního stavu koček a jejich pravidelné krmení.

Převážnou část krmení zajišťuje náš spolek z vlastních zdrojů. Jsme nesmírně vděčni za částečnou výpomoc s krmením od několika dam v důchodu, které se v lokalitě střídají a příležitostně přikrmují kočičky i další lidé.

Počet koček v této lokalitě

Počet krmných stanovišť

Počet kastrovaných koček

Počet potřebných kastrací

Aktualizace: březen 2023

Adéla

Správkyně krmného místa

Většího milovníka koček nenajdete. Kočky odchytává, vozí k veterináři a sama má v dočasné péči převážně nemocné kočky, pro které život venku již není vhodný. Navíc ještě stíhá pravidelné krmení opuštěných koček na 6 lokalitách různě po Praze. Adél je prostě kočičí máma tělem i duší.