fbpx

O nás

O našem spolku
Chci pomáhat
Od ledna 2019

Měníme osudy zvířat
bez domova

Naše historie

započala v lednu v lednu 2019 založení FB skupiny Pomáháme útulkům, kde jsme pořádali aukce na podporu neziskovým organizacím, které se starají o zvířata. V září 2020 jsme založili spolek Pomáháme útulkům z. s. a kromě pomáhání ostatním jsme se začali více zabývat problematikou opuštěných zvířat. Postupně jsme došli do bodu, kdy pomoc ostatním byla na úkor našich krmných míst, respektive našich krmičů (holky z velké většiny platí krmení ze svého rodinného rozpočtu) a rozhodli jsme se zaměřit naši činnost pouze na pomoc opuštěným zvířatům na krmných místech ve spolupráci s krmiči. Proto jsme v červnu 2022 změnili název našeho spolku na TLAPRO z. s. = PROjekt TLApka.  

 

 

 

Jak pomáháme

Kočka je zvíře domácí a kočičím bezdomovcem se stane jen díky nezodpovědnosti člověka. Na ulici pak tato zvířata většinou živoří. A tomu se snažíme zabránit, aby už žádné zvíře venku nemuselo umírat pomalou a bolestivou smrtí. Zřizujeme tedy krmná místa, kde ve spolupráci s krmiči, zajišťujeme těmto zvířatům důstojné podmínky pro život (potravu, veterinární ošetření a kastrace a zázemí).

Pro kočky, které si lidskou společnost vyloženě užívají hledáme vhodný domov. Zvířata se zdravotními problémy, kvůli kterým je není vhodné vrátit zpět do lokality si ponecháme v péči a hledáme jim virtuální páníčky.

Počet opuštěných koček v naší péči

Počet lokalit o které se staráme

Počet kastrací přes náš kastrační program

Náš tým ♥

Kdo za tím stojí

Pavla

Členka spolku | Veřejná sbírka, administrativa, PR

Pokud jste nám někdy napsali nebo zavolali, tak jste určitě mluvili s Pavlou. Je takovým „principálem“ našeho spolku a jsme jí za to neskutečně vděční. Bez ní by spolek ani nemohl fungovat, veškerá administrativa, grafika, komunikace a financování je v jejích rukách.

Adéla

Členka spolku | Odchyty, krmení, dočasné péče

Většího milovníka koček nenajdete. Kočky odchytává, vozí k veterináři a sama má v dočasné péči převážně nemocné kočky, pro které život venku již není vhodný. Navíc ještě stíhá pravidelné krmení opuštěných koček na 6 lokalitách různě po Praze. Adél je prostě kočičí máma tělem i duší.

Lucie

Členka spolku | Aukce, veřejná sbírka

Za většinou našich aukcí na Facebooku stojí Lucka. Vše pečlivě nafotí, každou aukci řádně vyhodnotí, každý předmět důkladně zabalí a zajistí předání přepravci, který vše bezpečně doručí k novým majitelům. Nemá problém kdykoliv s čímkoliv pomoci. Je skvělým parťákem do nepohody.

Lenka

Členka spolku | Odchyty, krmení, dočasné péče

Naše Lenka je taková tichá voda, no ve skutečnosti se věnuje spoustě aktivit. Je milovníkem a ochranářem všeho živého. Soustředí se hlavně na odchytávání koček ke kastracím a také zajišťuje dočasnou péči. K tomu všemu ještě stíhá pomáhat krmit kolonii asi 30 koček v Praze – Řepy.

Jana

Dobrovolník | Administrativa, PR 

K problematice opuštěných koček jí přivedla vlastní kočička, kterou adoptovala z dočasné péče. Zajímá se také o správnou výživu venkovních i bytových koček. Příležitostně také pomáhá s monitoringem našich koček na krmném místě Apolinář. Je skvělá výpomoc pro všechnu administrativu, kterou jako spolek musíme vést. 

Jitka

Dobrovolník | Správce krmného místa Opočnice

Kromě role náhradní maminky pro děti z pěstounské péče, zastává i roly pečovatelky o seniorní a nemocné pejsky a o opuštěné kočky. Je velkým příznivcem Welfare. Žije na vesnici, kde se k ní postupně dostalo několik opuštěných koček. Všem zajistila kastraci a na své zahradě jim vytvořila zázemí pro lepší život.  

Renata

Dobrovolník | Správce krmného místa Bečváry

Kočky miluje odjakživa. Její manžel má sice alergii, ale po tolika letech s kočkami, už o ní téměř neví :). Renatka se stará o opuštěné kočky, které jsou většinou hodně plaché a před cizími lidmi utíkají. S jejím psem i králíky si ale kočky dobře rozumí.
Všichni společně jsou krásným příkladem sepětí člověka s přírodou.
 

Naše osvědčení pro konání veřejné sbírky:

KONTROLA VYÚČTOVÁNÍ

 

Změna názvu právnické osoby

 

VÝROČNÍ ZPRÁVY

Naše osvědčení pro odchyt toulavých zvířat:

Co nás pohání

Naše motivace

Každá kočka, která díky krmení nebude trpět hladem. Každá kočka, která díky boudičce najde útočiště před zimou. I každé kotě, které se díky kastraci nenarodí, aby umíralo bolestivou smrtí. Proto to děláme. Protože chceme lepší život pro kočky bez domova

Podpoř nás finančně

Zašli nám krmení

Nekupuj, adoptuj!