fbpx

Chci vědět víc

Krmné místo Nákladové nádraží Žižkov

Popis lokality: 

Na kočky žijící v areálu nádraží nás upozornila jedna starší paní, která tam již dlouhá léta kočičky krmí. Bohužel na kastrace pro tolik kočiček jí nezbývaly finanční prostředky. Nabídli jsme pomoc, a tak vzniklo další krmné místo ve správě našeho spolku.

V tomto poměrně nevlídném prostředí skladů, provozů a ubytoven se pohybovalo přibližně 20 zvířat. Nejsou zcela bezprizorní, přikrmují je pánové z ubytovny a údajně je pouští i do kotelny. Některé kočky jsou ochočené a mazlivé (některé z nich se postupně podařilo umístit), další plašánky známe jen z dálky nebo z fotopastí. S kastracemi jsme začali v červenci 2021 a nadále v nich pokračujeme. 

O LOKALITU PEČUJEME OD: 07/2021

Naše činnost:  

Náš spolek zajišťuje péči o kočky v této lokalitě, a to formou zázemí (přístřešky a boudičky na zimu), zajišťování zásob krmení a zajišťování kastrací nebo veterinární péče v případě onemocnění některé z koček. Tuto péči zajišťujeme prostřednictvím správce krmného místa, tzv. „krmiče“, jehož úkolem je udržování zázemí koček v čistotě, monitoring zdravotního stavu koček a jejich pravidelné krmení. 

Převážnou část krmení zajišťuje náš spolek z vlastních zdrojů. Jsme nesmírně vděčni za částečnou výpomoc s krmením a péčí o kočky Petře.

Počet koček v této lokalitě

Počet krmných stanovišť

Počet kastrovaných koček

Počet potřebných kastrací

Aktualizace: březen 2023

Adéla

Správkyně krmného místa

Většího milovníka koček nenajdete. Kočky odchytává, vozí k veterináři a sama má v dočasné péči převážně nemocné kočky, pro které život venku již není vhodný. Navíc ještě stíhá pravidelné krmení opuštěných koček na 6 lokalitách různě po Praze. Adél je prostě kočičí máma tělem i duší.