fbpx

Chci vědět víc

Krmné místo Bohnice

Popis lokality: 

Krmné místo v Bohnicích vzniklo navázáním spolupráce s paní Janou. Jana, předsedkyně zdejšího spolku zahrádkářů, je vážně úžasná žena. Její postup řešení situace okolo opuštěných koček je přímo ukázkový. Nezavírala oči před problémem, nekastrovaných zvířat, která žijí v zahrádkách. Ani nevydávala nesmyslná a hlavně nezákonná rozhodnutí o zákazu krmení koček. Jana se situaci rozhodla vyřešit prostřednictvím kastrací zdejších zvířat. Na podzim roku 2022 nás oslovila s prosbou o pomoc s financováním kastrací a my jí vyhověli. Některé kastrace jsme zajistili ve spolupráci s kastračním programem Feliti, za což jim velmi děkujeme. Některé financujeme z vlastních zdrojů.
Spolupráce s Janou fungovala na výbornou a proto jsme se rozhodli jí pomoci i se zajištěním krmiva a veterinární péče pro kočičky.

O LOKALITU PEČUJEME OD: 02/2023

Naše činnost:  

Náš spolek zajišťuje péči o kočky v  této lokalitě, a to formou zázemí (přístřešky a boudičky na zimu), zajišťování zásob krmení a zajišťování kastrací nebo veterinární péče v případě onemocnění některé z koček. Tuto péči zajišťujeme prostřednictvím správce krmného místa, tzv. „krmiče“, jehož úkolem je udržování zázemí koček v čistotě, monitoring zdravotního stavu koček a jejich pravidelné krmení. 

Počet koček v této lokalitě

Počet krmných stanovišť

Počet kastrovaných koček

Počet potřebných kastrací

Aktualizace: srpen 2023

Fotky z krmného místa