fbpx

Chci vědět víc

Krmné místo Opočnice

Popis lokality: 

Krmné místo v Opočnici zřídila paní Jitka, když se začala starat o opuštěné kočičky po zemřelé sousedce. Všechny kočky nechala vykastrovat a nejdříve je vypustila zpět do domu po sousedce, na který byly kočky zvyklé. Bohužel dům se časem prodal, a tak kočičky přišli o své teritorium. Jitka jim tedy vytvořila přístřešek na své malé zahradě, kam nechodí její vlastní kočky. Kočičky tady mají krásné zázemí s polystyrenovými boudičkami, které využívají hlavně v chladných dnech, jako ochranu před deštěm nebo jen tak k lenošení. 

O LOKALITU PEČUJEME OD: 10/2021

Naše činnost:  

Náš spolek zajišťuje následnou péči o kočky v této lokalitě, a to formou zajišťování zásob krmení a zajišťování veterinární péče v případě onemocnění některé z koček. Tuto péči zajišťujeme prostřednictvím správce krmného místa, tzv. „krmiče“, jehož úkolem je udržování zázemí koček v čistotě, monitoring zdravotního stavu koček a jejich pravidelné krmení. 

Počet koček v této lokalitě

Počet krmných stanovišť

Počet kastrovaných koček

Počet potřebných kastrací

Aktualizace: březen 2023

Jitka

Správkyně krmného místa

Kromě role náhradní maminky pro děti z pěstounské péče, zastává i roly pečovatelky o seniorní a nemocné pejsky a o opuštěné kočky. Je velkým příznivcem Welfare. Žije na vesnici, kde se k ní postupně dostalo několik opuštěných koček. Všem zajistila kastraci a na své zahradě jim vytvořila zázemí pro lepší život.  

Fotky z krmného místa