fbpx

22. 8. – 13. 9. 2021 u nás proběhla aukce pro kocoura Vendelína, který tento měsíc oslavil desáté narozeniny a v naší dočasce se léčí s nádorem v nosíku. Celkem se vybrala částka 16 684 Kč. Moc děkujeme ♥

Tady je Vendův příběh:
Vendelínův život začal v srpnu roku 2011 na pražských Olšanských hřbitovech (tehdy tam byla veliká kolonie volně žijících koček). Do naší domácí dočasky se dostal na podzim téhož roku s vyhřezlou oční rohovkou (prostě měl na očku takový velký „puchýř“) a očíčko se muselo pravidelně vykapávat. Vykapávalo se tak dlouho, až si Venda z této intenzivní péče zafixoval ostražitost a plachost vůči člověku. Nicméně oko bylo zachráněno!
Vendelín čas od času trpěl na rýmu, která se vždy úspěšně přeléčila. Jenže v roce 2019 začalo docházet k častým recidivám, potíže se vracely už po několika měsících, později i týdnech léčby.
Naši veterináři nám doporučili kliniku, která provádí rhninoskopii, aby se Vendovi do nosíku podívali – a Vendovi byl diagnostikován zhoubný nádor v levé nosní dutině
Nejdříve se nádor léčil chemoterapií, ale letos při červnové kontrole na veterině vyšlo najevo, že Vendelínovy cévy na předních tlapičkách jsou po ročních chemoterapiích už v tak špatném stavu, že není možné provést odběr krve ani kanylaci k podání další dávky léku. Odběr na kontrolní rozbor se podařil paní doktorce udělat z vnitřní strany stehna, ale zavedení kanyly do tohoto místa už není nejvhodnější.
A tak pro Vendu došlo k zásadní změně léčby. Místo chemoterapie, kterou absolvoval vždy jednou měsíčně, dostává od července třikrát týdně (pondělí, středa a pátek), jednu tabletu léku přímo do tlamičky. Je to trochu boj, protože Vendelín není žádný tolerantní ňouma, ale prozatím se nám domácí léčba celkem daří. A nejdůležitější je to, že Vendovi je dobře, hezky baští a je na něm vidět, jak spokojený je v kolektivu svých kočičích přátel. Tak tomu našemu modroočkovi držte tlapky, ať vše dobře dopadne!