fbpx

13. 9. – 28. 9. 2020 u nás proběhla aukce pro kocourka s nádorem v nosíku – Vendelínka ve které se celkem na Vendovu léčbu vybralo 21.020 Kč

Vendelínův život začal v létě roku 2011 na pražských Olšanských hřbitovech (tehdy tam byla veliká kolonie volně žijících koček). Do naší domácí dočasky se dostal na podzim téhož roku s vyhřezlou oční rohovkou. Prostě měl na očku takový velký „puchýř“.
Následovalo vyšetření a operace u specialisty oftalmologa a nekonečné vykapávání očka. Bohužel po několika týdnech sešité oko opět povolilo a následovala druhá operace tentokrát s použitím implantátu (vlastně takové záplaty). A opět jsme kapali a kapali… Tak dlouho, až si Venda z této intenzivní péče zafixoval ostražitost a plachost vůči člověku. Nicméně oko bylo zachráněno!
Vendelín čas od času trpěl na rýmu, která se vždy úspěšně přeléčila. Jenže v loňském roce začalo docházet k častým recidivám, potíže se vracely už po několika měsících, později i týdnech léčby.
Naši veterináři nám doporučili kliniku, která provádí rhninoskopii, aby se Vendovi do nosíku podívali – a Vendovi byl diagnostikován zhoubný nádor v levé nosní dutině 🙁
Po konzultaci s lékaři, kteří dávají Vendovi dobrou prognózu, jsme se rozhodli zahájit chemoterapii. Nyní má Venda již čtyři za sebou, čekají ho ještě dvě a následovat bude další několikaměsíční medikamentózní léčba. Chemoterapie snáší naštěstí velmi dobře, je stále při chuti, nezvrací a neztrácí optimismus!

Vendu můžete adoptovat na dálku TADY a přispívat na jeho léčbu ♥