fbpx
Velký bojovník

Vendelín (Venda)

Tak tohle je Vendelín.
Vendelínův život začal v létě roku 2011 na pražských Olšanských hřbitovech (tehdy tam byla veliká kolonie volně žijících koček). Do naší domácí dočasky se dostal na podzim téhož roku s vyhřezlou oční rohovkou. Prostě měl na očku takový velký „puchýř“.
Následovalo vyšetření a operace u specialisty oftalmologa a nekonečné vykapávání očka. Bohužel po několika týdnech sešité oko opět povolilo a následovala druhá operace tentokrát s použitím implantátu (vlastně takové záplaty). A opět jsme kapali a kapali… Tak dlouho, až si Venda z této intenzivní péče zafixoval ostražitost a plachost vůči člověku. Nicméně oko bylo zachráněno!
Vendelín čas od času trpěl na rýmu, která se vždy úspěšně přeléčila. Jenže v roce 2019 začalo docházet k častým recidivám, potíže se vracely už po několika měsících, později i týdnech léčby.
Naši veterináři nám doporučili kliniku, která provádí rhninoskopii, aby se Vendovi do nosíku podívali – a Vendovi byl diagnostikován zhoubný nádor v levé nosní dutině.
Nejdříve se nádor léčil chemoterapií, ale při kontrole v létě 2021 na veterině vyšlo najevo, že Vendelínovy cévy na předních tlapičkách jsou po ročních chemoterapiích už v tak špatném stavu, že není možné provádět dál odběr krve ani kanylaci k podání další dávky léku. A proto Venda začal dostávat tabletku léku, třikrát týdně, přímo do tlamičky. Bohužel polykání tabletek není Vendovo hoby a tak od srpna 2022 opět dojíždí každý měsíc na chemoterapii. 

Léčba se daří a Vendovi je dobře, hezky baští a je na něm vidět, jak je spokojený. 

Pokud se rozhodnete stát Vendovo páníčkem na dálku, budete přispívat především na jeho pobyt v dočasce – kvalitní krmení, vitamíny na podporu léčby, stelivo a také na jeho léčbu. Děkujeme ♥

Narození: Léto 2011

Pohlaví: Kocour

Zvláštnosti: xxxx

Barva: Bílá s rezatým ocáskem

Oči: Modré

Zdraví: Léčí se se zhoubným nádorem v levé nosní dutině

27. 6. 2022 
Náš Venda byl v týdnu na kontrole na veterině. Měl rýmičku a jako každý správný chlap to těžce nesl. Kromě jiných ho opečovávala i jeho kočičí kámoška Josefínka.
Dostal tedy antibiotika, vzali mu krev na rozbory a ty naštěstí dopadly dobře. 

21. 5. 2022 
Venda musel na veterinu. V nosíku má namnožené bakterie, tak dostal léčky. 

21. 4. 2022 
Před Velikonocemi se Venda dostavil na plánovanou kontrolu u paní doktorky Kratochvílové – tímto jí srdečně zdravíme a zde se zjistilo, že Vendelín je po bezmála dvou letech chemoterapeutické léčby ve velmi dobrém stavu a kondici. Na jedničku dopadly jak krevní testy, tak rentgen hrudníku. Další kontrolu máme opět za dva měsíce. Držte Vendovi tlapky, je na světě rád! 

15. 2. 2022 
Venda byl minulý týden po téměř dvou měsících na kontrole a všechny výsledky dopadly na výbornou! Je to malý zázrak, že po více jak roce a půl chemoterapeutické léčby se doposud neprojevily žádné vedlejší následky. Tak snad to nezakřikneme, ale museli jsme se s vámi o tuto radost podělit, neboť dobrých zpráv je všeobecně málo. Pokračujeme tedy v podávání kapslí Palladia a to třikrát týdně.

23. 8. 2021 
Náš Vendelínek v těchto dnech oslavil 10. narozeniny. Přejeme mu hlavně hodně zdraví, protože se stále léčí s nádorem v nosíku. 

1. 7. 2021 
Venda vám napsal pár řádků: 

„Srdečně všechny zdravím z Prahy. Daří se mi moc dobře! Sice návštěvy veteriny nejsou dvakrát příjemné, ale zdá se mi, že ty kapičky, které mi každý měsíc pouštějí hadičkou přímo do tlapičky, mi pomáhají s nosíkem! Rozumíte tomu? Hadička do packy a nos je oukej. 

Akorát teď mi paní doktorka řekla, že už nemám cévy pro zavedení kanyly, takže od pondělka začínám s léčbou ve formě tabletek – fůůůůj „. 

Vendelín

Formulář pro virtuální adopci