fbpx
Vévoda Olšanský

Kryštof

Kryštof – vévoda Olšanský.
Uběhla už pěkná řádka let, co jsme se s Kryštofem poprvé na Olšanech potkali. Tehdy to byl kocour, který vyvolával respekt, jak u svých kočičích vrstevníků, tak u nezvaných člověčích návštěvníků jeho teritoria. Psal se rok 2010 a Kryštof mohl být tak tříletý chalan v plné síle, velký, osvalený, náležitě uválený a s památnými vrypy drápů ve tváři a ušních boltcích od jeho soupeřů. Rok 2015 přinesl do jeho života první větší zdravotní trable. S jarem se dostavila silná rýma, kašel a hnisavé výtoky z nosu a očí. Král Olšan byl najednou na kolenou… Podařilo se ho odchytit, vyléčit rýmu a hlavně poraněné oko, o kterém jsme původně vůbec netušili. A samozřejmě jsme do balíčku veterinárních zákroků zahrnuli i kastraci. Kryštof se po bezmála dvou měsících intenzivní léčby a rekonvalescence vrátil zpět na své rodné Olšany. V socializaci vůči člověku tehdy nepostoupil ani o píď a tak nebylo jiné řešení, než jeho návrat. Stal se z něj spokojený a opečovávaný pantáta. Rvačky se staly minulostí a Kryšťa si začal střežit hlavně své krmiče, své mističky a boudičky s voňavým senem. Léta plynula až k dalšímu zdravotnímu zvratu, který přišel letošní podzim. Mezitím se z bývalého rváče a bonvivána stal mazlíček, který každé odpoledne čeká na pohlazení a teplou večeři. Kryštof se v roce 2022 definitivně rozloučil s místem, kde se patrně narodil a kde prožil celý život, v neděli 20. listopadu. Následující den podstoupil základní vyšetření na Veterinární klinice Nusle, kde mu bylo diagnostikováno začínající selhávání ledvin, rhinitida a velmi špatný stav zbývajících zoubků. Podstoupil rovněž kardiologické vyšetření a rentgen hrudníku, který odhalil nedobrý stav plic. Je tedy jasné, že Kryštůfek už dožije v naší domácí péči, kterou snáší vcelku smířeně a snad i rád.

Narození: cca 2007

Pohlaví: Kocourek

Zvláštnosti: Zraněná zvířecí dušička

Barva: Bílo mourkatý

Oči: Zlaté

16. 1. 2023
🥳 Sláva, zubaře mám konečně za sebou!
Ve čtvrtek jsem přišel o všechny své zbývající zoubky 🦷, protože už se mi na nich moc špatně kousalo a docela mě bolely 😿. Trochu jsem se bál a doma jsem se nechtěl nechat chytit, ale nakonec to nebylo tak strašné. Poslední, co si pamatuji je, jak mi paní doktorka strká do žilky na přední tlapce takovou uzoulinkou hadičku a pak jsem najednou usnul jako špalek 😼. Když jsem se na veterině probudil, hned mi všichni kolem s úsměvem říkali: „Kryštofe, všechno je v pořádku, byl jsi moc statečný!“ A tak jsem zase s úlevou usnul 😊. Teď už jsem dávno doma, na dobu rekonvalescence a užívání léků jsem dostal svůj osobní mini pokojík. Alespoň mi ostatní kamarádi nebudou z mé mističky krást všechny dobroty. Také jsem dostal doporučení, abych se šetřil, protože nemám v úplně dobré kondici srdíčko, ledviny a plíce…
Důchod 👴 tedy prožiji v teple domova s maximálním servisem a milou obsluhou 😻.
Přeji vám hezký den, Kryštof 🐾.

 

9. 1. 2023
💬 Kryštůfek podstoupil koncem roku vyšetření na kočičí kardiologii a rentgen 👩‍⚕️. Srdíčko mu šlape celkem dobře 🙏, ale plíce nevypadají nejlépe 😿, což vzhledem k jeho věku a dosavadnímu způsobu života venku, není zase takové překvapení. 💪 V každém případě se budeme s veterináři snažit, aby zbytek života prožil co nejkomfortněji 😽.

28. 11. 2022
💬 Minulý týden jsme přijali do dočasné péče Kryštůvka z Olšan.
Adél se zdálo, že hůř baští a hubne 😿. Vzali jsme ho tedy na veterinu 👩‍⚕️, kde ho kompletně proklepli. Krve 🩸, testy negativní, sono bříška. Výsledek: je začínající ledvinář, rýma, svrab v uších, zuby 🦷 už má jen ve spodní čelisti a většina z nich je velmi špatných 🙄. Zatím dostal antibiotika 💊 a po kontrole se dohodneme na dalším postupu léčby.
Kryštůfek je hodný, až trochu apatický, odběry krve zvládl na jedničku. Baští zatím méně, přece jen je vyjukaný z té změny. Držte mu prosím palce ✊

Kryštof

Formulář pro virtuální adopci