fbpx
Mazlivý fešák

Hubert

Kocourek z krmného místa na Nákladovém nádraží Žižkov. Hubert je velmi mazlivý, a proto jsme ho umístili do dočasky.

Zatím prošel testy a prohlídkou na veterině, bohužel od svého pobytu v dočasce není v moc dobré kondici. Trpí zánětem oček i uší, má problémy s průduškami. K tomu všemu měl také špatné zoubky, takže podstoupil operaci. Dle všech jeho výsledků trpí Hubík chronickou bronchitidou, takže kašel a výtok z očí ho budou provázet celý život. Teď se u něj navíc objevily problémy s močovými cestami.

Zatím mu tedy hledáme virtuálního páníčka, než se nám dá klučík do pořádku.

Narození: 2017

Pohlaví: Kocourek

Zvláštnosti: Velmi mazlivý

Barva: Bílý s černými fleky

Oči: Zlaté

Zdraví: Léčí se se zánětem (oči, uši, průdušky), problémy s močovými cestami

21. 4. 2023
S Hubertem jsme museli jet na veterinu, protože minulý týden začal čůrat mimo záchodek. Ukázalo se, že má krystaly v močovém měchýři a byla mu tedy nasazena veterinární dieta.
Nyní mu už je lépe, hodně spí a čůrá opět do záchůdku.

18. 2. 2023
Náš mazlíček Hubertíček byl opět na veterině. Basie se zdálo, že opět více kašle, paní doktorka mu udělala rentgen a nasadila antibiotika. Dle všech jeho výsledků trpí Hubík chronickou bronchitidou, takže kašel a výtok z očí ho budou provázet celý život.

8. 12. 2022
Přinášíme vám další díl naší úspěšné telenovely Hubertova nudle. Už už to vypadalo, že Hubí je konečně zdravotně natolik v pořádku, že bude moct absolvovat první očkování, jenže najednou začal opět kašlat a vrátil se mu výtok z očí. Cestu na veterinu si tedy zrovna neužil, byť se vezl na čestném a vyhřívaném předním sedadle. Vyšetření navíc ukázalo zvětšené mízní uzliny, ale naštěstí bez zvýšené teploty. Hubert tedy obdržel antibiotika minimálně na tři týdny a doporučený klidový režim. Ten ovšem dodržuje, i když je zdráv, což začíná být vidět na jeho rostoucím pupíku. Prostě mu chutná, no… 

11. 10. 2022
Zprávy od pana Huberta: Hrabě Hubert podstoupil rtg dutiny ústní a kompletní péči o chrup. Byly mu nakonec odstraněny jen tři zoubky ze spodního patra. Čekali jsme, že ztráta bude citelnější, takže se i s Hubim velmi radujeme! Horší zprávou je zjištění, že neustupující výtok z očí nezpůsobily zkažené zoubky, jak jsme si všichni mysleli, ale patrně se bude jednat o poruchu imunity a starší neléčené virové onemocnění.

29. 8. 2022
Kocourek Hubert byl koncem týdne na další kontrole. Bohužel ouška a očka ještě pořád nejsou úplně v pořádku, takže léčba bude pokračovat, dostává kapky i antibiotika.

4. 8. 2022
Huberta jsme přijali do dočasky. Zatím prošel testy a prohlídkou na veterině a bohužel není v moc dobré kondici. Má zánět oček i uší a ještě chycené průdušky. K tomu všemu i špatné zoubky. Teď dostal kapky a léky a za 14 dní pofrčí na další kontrolu.
Huberta jsme mohli přijmout díky tomu, že jsme pro něj našli dočasnou péči, za což moc děkujeme Basie. Basia navíc bude naší první dočaskářkou, která není členem spolku a moc se těšíme na spolupráci.

 

10. 3. 2022
Z krmného místa zdraví kocour Hubert, bohužel se nám pro něj zatím nepodařilo sehnat dočasku.
Velké mňaudíky ale za granulky posílá pro Adélu B.

9. 2. 2022
O lepší domov prosíme i za kocourka, kterému nakonec říkáme fešák Hubert. Jak jeho jméno předesílá, jedná se o žižkovského rodáka a neodolatelného šviháka. Hubert je kastrovaný, přibližně pětiletý a hlavně obrovský mazel, který by za trochu lásky šel světa kraj… Žije na jedné lokalitě, kde se snažíme zdejším kočičím obyvatelům vytvořit lepší domov. Jídla má dostatek, spát chodí do polystyrenových boudiček s voňavým senem, ale pozornosti a hlazení se mu dostává jen pár minut za den, když pro něj a jeho přátele přineseme krmení. Byl by vděčný za byt nebo raději za domeček se zahradou, protože se jako venkovní kluk dobře orientuje v terénu a zatím zdatně vzdoruje i čilému provozu ve zdejším areálu. Je zvyklý na kolektiv jiných koček.

Hubert

Formulář pro virtuální adopci