fbpx

Zapoj se i ty

Hledáme dočasné péče

🐈 🙏 MILOVNÍCI KOČEK ZPOZORNĚTE, POTŘEBUJEME VAŠI POMOC! 🙏🐈

Pro kočičky z našich krmných míst hledáme nové dočasné péče. Jedná se o kočičky, které jsou kontaktní, nemají velký strach z lidí, chápou, že o ně pečují, a proto jim chceme najít trvalý domov, protože život venku se pro ně nehodí 😿 . Může se jednat jak o kočičky mladší, tak i o ty starší, pro které venkovní život již není vhodný vzhledem k věku, a proto jim chceme hledat domov na dožití v klidu a teple.

Smyslem umístění kočky do dočasné péče je zajištění potřebné veterinární péče a povinné karantény, než jim budeme moct hledat opravdové doma. Do dočasných péčí umísťujeme kočky dle možností a zkušeností dočasného pečovatele. Někdo zvládne koťátko, někdo chce jen starší, klidnou kočku. Vše vždy probíhá na základě vzájemné domluvy, nikdy vám nepřivezeme kočku bez vašeho souhlasu.
🙏 Naše dosavadní kapacita je dlouhodobě plně vyčerpána, a proto potřebujeme nové posily! 🙏

Chcete být dočasnou tetou či dočasným strejdou pro kočičky bez domova? Zjistěte, zda splňujete podmínky:

📍🐈 Jsem z Prahy nebo blízkého okolí – miluju kočky a mám dostatek času se jim věnovat – mazlení, hraní, či socializace např. v případě koťátka či plaché kočky.

⏰📆 Uvědomuji si, že dočasná péče může trvat pár dní, ale klidně i několik měsíců. Uvítáme vaši pomoc jak v případě, že chcete pomoct s dočasnou péčí pouze na kratší dobu (např. pro koťátka), tak i v případě, že se budete chtít věnovat delší čas plaššímu zvířeti. Kočku nedáváme prvnímu zájemci, co si o ní řekne, takže pobyt u vás se může protáhnout.

🐈‍⬛⏳ Chápu, že každá kočka je jiná a může různě snášet přesun z ulice do bytu. Nepovíme vám, jak kočka při příchodu do dočasné péče zareaguje, protože to sami nevíme. Nejčastěji se ale kočičky ze začátku chovají velmi ostražitě, dny tráví o samotě, v úkrytu. Nejsou agresivní, jen bojácné a občas se třeba může stát, že na vás ze strachu zasyčí. Po pár dnech/týdnech se kočka začne rozkoukávat a zvykat si na nové podmínky.

❌💧 Rozumím, že kočka z ulice se nemusí umět chovat v domácnosti. Pokud kočka nemá 100% hygienické návyky (třeba loužička mimo záchod) nebo škrábe nábytek, protože nezná škrabadla, tak mi to nevadí, nebudu jí trestat a vše jí v klidu a trpělivě naučím.

🧠🗣Dobře jsem to promyslel a zkonzultoval se zbylými členy domácnosti. Když vám kočku svěříme, tak vám plně důvěřujeme a neradi bychom, abyste jí po týdnu vraceli s tím, že váš partner/dítě/rodiče jí doma nechtějí.

1️⃣🚪Mám oddělenou místnost, kam mohu kočičku umístit. Prvních 14 dní musí být kočka v karanténě a neměla by přijít do kontaktu s ostatními zvířátky v domácnosti.

🚘🚕 Jsem mobilní nebo si umím odvoz zajistit – kočičáci do nových domovů odchází vždy kastrovaní, očkovaní, odblešení, odčervení. Náš spolek nemá dostatek lidí s automobilem, proto nemůžeme zajistit potřebné odvozy k veterináři. Nejčastěji je potřeba se s kočkou umět dopravit na vyšetření na veterinární kliniku v Nuslích, případně jinou po předchozí domluvě.

🆗🤝Jsem schopný dodržovat pravidla organizace a být s jejími členy v kontaktu. Našim základním pravidlem je dělat maximum pro ochranu života a zdraví koček. Při vzájemné komunikaci dodržujeme pravidla slušnosti a vše řešíme v klidu a s respektem.

 

Dává vám to vše smysl a máte chuť pomáhat? Tak neváhejte a pojďte s námi měnit osudy koček bez domova!

 

Jako dočasková teta/dočaskový strejda v tom nikdy nebudete sami, po celou dobu pobytu kočičky v dočasné péči jsme k dispozici k řešení jakýchkoliv dotazů, a navíc můžete počítat s:
* pravidelnou dodávkou krmení, kterou hradíme my 🥣
* zajištěním potřebného vybavení pro dočasnou péči (WC, škrabadlo, hračky, stelivo, …) 💩🧶
* hrazením výdajů na veterinární péči 💉

 

Tak co? Jdete do toho s námi? Do zprávy nebo na email: info@tlapro.cz  📩 nám napištepár řádků o sobě a proč chcete pomáhat.
Těšíme se na spolupráci! 🙂