fbpx
Olšanská zakladatelka

Anička

Tříbarevná Anička je jednou z největších kočičích osobností z krmného místa na Olšanech.

Asi patnáctiletá zasloužilá matka, která se postarala o velkou část tamější populace a mnoho svých dětí už přežila.

Anička se sice od pravidelných krmičů nechá hladit, ale jakoukoliv manipulaci vždy tvrdě odmítala. Při odchytu v roce 2011 zdemolovala jednu přepravku a později poškodila sklopec, ze kterého stejně nakonec utekla. Anička byla po kastraci vrácena zpět na lokalitu.

Od podzimu 2021 ji trápí onemocnění ledvin, takže byla umístěna do naší dočasky. Na krmném místě totiž nejsme schopni ohlídat, aby jedla své dietní granulky a v dočasce jí máme pěkně pod kontrolou. Vzhledem ke svému stáří a onemocnění není vhodná pro adopci.

Narození: 2006

Pohlaví: Kočička

Zvláštnosti: Nenávidí přepravky 🙂

Barva: Tříbarevná

Oči: Zeleno-zlaté

Zdraví: Léčí se s ledvinami

7. 6. 2022
Aničce se daří dobře, dietní krmivo jí zatím chutná a užívá si každé pohlazení. 

19. 1. 2022 

Anička je naopak neotřesitelný solitér, žije si zcela po svém a bez potřeby větších kontaktů s ostatními kočkami, ale hlazení a česání kožíšku si maximálně užívá. 

30.11.2021 
Do domácí dočasky jsme museli umístit 3 kočičky z krmného místa na Olšanech. Jde o Aničku, Dášenku a Vincenta. Naší kolegyňce se zdálo, že nějak pohubli, tak je raději vzala k panu doktorovi, který diagnostikoval onemocnění ledvin. Vincent je mladý a mohl by se z toho dostat. Anička i Dášenka jsou stařičké kočičky a mají horší výsledky, takže u nás zůstanou na dožití. Alespoň poznají teplo domova a pomazlení. 

Veronika Pešková s rodinou – moc děkujeme ♥

Anička

Formulář pro virtuální adopci