fbpx

nestyď se

Napiš nám
Chci pomáhatChci dražit
Máš dotaz

Napiš nám kdykoli!

Chceš pomáhat a nevíš, jak začít?
Chceš nám darovat věci do aukce nebo rovnou začít dražit?
Potřebuješ poradit s péčí o zvířátko?

Máme zkušenosti jak s péčí o zvířata, tak s řešením nestandardních situací. A kdybychom si nevěděli rady, tak máme mnoho známých a kamarádů, kteří také pomáhají zvířatům, a můžeme tě s nimi zkontaktovat.

Neboj se nám napsat prostřednictvím kontaktního formuláře níže.

často kladené otázky
Kde se můžu zúčastnit vašich aukcí? A jak dražit?

Akce pořádáme ve facebookové skupině Pomáháme útulkům.
Předměty k aukci jsou umístěny v albu, kde jsou i sepsány základní pravidla.
Dražba probíhá formou komentáře pod danou fotkou předmětu.
Výše minimálního příhozu bývá většinou 5/10 Kč – je vždy uvedeno u alba.
Vyhrává nejvyšší příhoz v momentě ukončení aukce. (Platný je poslední příhoz v čase vyhlášeného konce, končí-li aukce ve 21:00 poslední platný příhoz je příhoz s časovým údajem 20:59:59)

Jaké věci jsou vhodné pro darování do aukce?
  • Kabelky, tašky, batohy (ne igelitky…)
  • Knihy (ideálně v celku, bez vytržených stránek)
  • Kosmetika (nepoužitá, neotevřená)
  • Bižuterie (náramky, náhrdelníky, náušnice, brože…..)
  • Hračky (pro děti, pro zvířata, puzzle, stolní hry…)
  • Věci na sport, cvičení (rakety, míče, brusle, švihadla….)
  • HAND MADE výrobky všeho druhu (domácí marmeláda, sirup, zavařené okurky/houby, mýdla, svíčky…)
  • Poukaz na upečení koláče, buchty, jablečného závinu nebo na focení, tetování
Jak můžu pomoci já?

Pokud chceš pomoci přímo našemu spolku, mrkni zde a dozvíš se víc.

Nebo můžeš kontaktovat útulek ve svém okolí a zeptat se jich, jaká pomoc by se jim zrovna hodila.

Nejčastější způsoby pomoci jsou:

1. Adopce
Jedna z nejlepších podpor útulků. Výhodná pro všechny. Ty si najdeš nového parťáka, zvíře má konečně svého vlastního pána a útulek má volné místo, aby mohl pomoci nějakomu dalšímu. A jako bonus máš dobrý pocit, že jsi nepodpořil/a nelegální množení kočiček a pejsků v otřesných podmínkách. U nás můžeš adoptovat tyto kočičky.

2. Virtuální adopce
Jelikož adopce není vhodná pro všechny (některá zvířátka mají chronické problémy nebo jsou příliš plachá), můžeš pomoci virtuální adopcí. Je to velmi jednoduché. Dohodneš se s útulkem, že jim  pravidelně budeš přispívat na zvířátko. Můžeš posílat částku, jakou jen chceš. Naše kočičky k virtuální adopci jsou tady.

3. Venčení pejsků
Nejméně finančně náročná pomoc je venčení pejsků. Stačí jen přijít, vzít pejska a proběhnout se s ním. Pokud ti zůstane energie, tak šup šup ven s dalším.

4. Dočasná péče
Dalším ze způsobů je vzít si zvířátko k sobě domů. Ne nastálo, ale jen dokud se mu nenajde nová rodina. Dočasná péče je úplně super, když mají útulky zraněné zvířátko nebo zvířátko po operaci. O tato zvířátka je potřeba se více starat, což bohužel v útulku nelze zajistit. Krmivo a veterinární péči v dočaskách útulky většinou zajistí.

5. Materiální pomoc
Uklízel/a jsi a našel/a jsi starou deku, povlečení, trička, ručníky? Máš nepotřebný gauč/křeslo? Zeptej se v útulku, možná něco z toho potřebují. Kromě starších věcí můžeš donést hračky, pamlsky, čisticí a dezinfekční prostředky, vodítka, obojky… Pokud nevíš, co by se v útulku mohlo hodit, tak jim napiš nebo zavolej. Nám by se hodilo toto.

6. Krmivo
Hladovci v útulcích toho snědí opravdu hodně. Krmit tolik hladových krků je dost finančně náročné. V útulcích se sní asi všechno, co tam přijde. Ale někdy se stává, že se objeví mnoho mrňat (koťátek, štěňátek), pro které není dostatek vhodného krmiva. Nebo zraněné zvířátko po operaci, které potřebuje speciální stravu. Proto se zeptej, co momentálně potřebují. U nás používáme toto.

7. Finanční pomoc
Veterinář, krmení, odchyt… to všechno stojí peníze. Proto útulky potěší, když jim pošleš penízky. Stačí si vybrat útulek a už stačí jen přispívat. Případně můžeš využít zmíněnou virtuální adopci. Nám můžete přispět tady.

Na co budou použity moje peníze?

Podporujeme zvířecí spolky a organizace, které se ocitnou ve finanční tísni – ať už je to kvůli neodkladné drahé operaci jejich svěřence, nebo protože přijali zvířátko navíc a jejich prostředky už na péči o něj prostě nestačí.

Kde jsou peníze použity, si můžeš zkontrolovat na našem transparentním účtu:
2501865247/2010 (Fio banka)

Jak u vás můžu adoptovat kočičku?

Naše pidi dočasky nefungují jako klasické útulky, kam by sis mohl kdykoliv pro kočičku přijet a rovnou si ji vzít domů. U nás klademe velký důraz na výběr toho správného nového páníčka. Kočičky u nás dostávají tu nejlepší péči, vypipláváme je, jsou pro nás členy rodiny a tak nám maximálně záleží na tom, abychom pro ně vybrali tu správnou rodinu. Tím zredukujeme riziko, že by se nám brzy po adopci vrátili zpět, anebo hůř, že bychom je museli odebrat pro zanedbání péče.
Každá kočička je jiná, má jinou povahu a tudíž se liší i požadavky na její nový domov. Zkrátka chceme, aby adopce proběhla úspěšně a kočička v novém domově byla šťastná. Tady jsou bodově vypsána pravidla postupu při adopci. Celý postup nalezneš tady.

Jak můžu virtuálně adoptovat vašeho svěřence?

V našich pidi domácích dočaskách se nachází několik kočiček, které z nejrůznějších důvodů nemohou být nabízeny novým majitelům – mají chronické zdravotní komplikace nebo jsou plaché.
Staráme se také o celou řadu venkovních „toulavých“ koček v krmných lokalitách a zajišťujeme jim krmení a veterinární péči.
Adopcí na dálku nám pomůžeš s péčí o ně.

Podpoř nás finančně

Daruj věci do aukce

Zapoj se do aukcí

Email

Napsat zprávu

Kontaktní osoby

Pavla Zavřelová
Lucie Pichertová

info@tlapro.cz

Transparentní účet

Transparentní účet veřejné sbírky: 2602014740 / 2010 (je vidět vaše jméno, příjmení a finanční částka)
Přehled účtu

Transparentní provozní účet spolku: 2501865247 / 2010
Přehled účtu

Další údaje

Pomáháme útulkům z. s.
IČ: 09439889