fbpx
Sražený kocourek

Vavřinec

Kocourka chytila naše kolegyňka, když ležel schoulený a vyděšený u svodidel na nebezpečném místě.

Na veterině nám potvrdili domněnku, že ho poranilo auto. Měl otok kolem tlamičky a mozku, jinak je zdravotně v pořádku. Horší je ale jeho dušička, ta se bude hojit mnohem déle. Neustále syčí a je takový ustrašený. Vavřinec je hodně hubený, ale dobře a rád baští.

Proto zatím zůstává u nás v dočasce a doufáme, že se časem osmělí a zvykne si na člověka.

Narození:

Pohlaví: Kocourek

Zvláštnosti: Zraněná zvířecí dušička

Barva: Bílo mourkatý

Oči: Zlaté

22. 8. 2022
Fyzicky je na tom už mnohem lépe. Je sice pořád hubený, ale dobře a rád baští.
Horší je ale jeho dušička, ta se bude hojit mnohem déle. Neustále syčí a je takový ustrašený. Kolegyňka se na něj už odvážila, i přes to syčení a vrčení, sáhnout, neublíží, ale je úplně „dřevěnej“ a je vidět, že má strach…

 

12. 8. 2022
Klučík dostal jméno Vavřinec, neboť tento svatý na něj nejspíš v den nálezu dohlížel. Dobrou zprávou je, že začal alespoň trošku baštit. Zatím je ale stále nekontaktní a na člověka reaguje podrážděným vrčením a syčením. Doufáme však, že je to způsobené jen zraněním hlavy a prožitou hrůzou.
‼️ Jinak kocurek během záchrany kolegyňku asi 6x kousl a ta si nakonec musela ručku nechat ošetřit u lidské paní doktorky (první pomoc jí poskytli na veterině – děkujeme!).

10. 8. 2022
Dneska si jede kolegyňka po Pražském okruhu a u svodidel vidí ležet schouleného vyděšeného kocourka. Zastavuje tedy a snaží se ho opatrně chytit. Povedlo se! Skóre kocour versus pokousaná ruka 1:0, ale hlavní je, že je v bezpečí. Kocourka hned odvezla na vet do Nuslí, kde potvrzují domněnku, že ho poranilo auto. Má otok kolem tlamičky a mozku, jinak je v pořádku. Léčit se bude u nás v dočasné péči. Podle místa nálezu (okruh u Jivin) soudíme, že ho nejspíš někdo vyhodil, ale pro jistotu hledáme majitele: https://www.psidetektiv.cz/zvire/nezname-praha-mesto-2022-08-10.

Vavřinec

Formulář pro virtuální adopci