fbpx

Nekupuj, adoptuj

Adopce

Adoptuj si parťáka z naší dočasky a budeš mít o chlup lepší život. Ale pozor, nebudeme ti nic nalhávat, kočky jsou jako lidi osobnosti, takže nějaké zákazy a příkazy na ně neplatí a vždy si udělají, co samy chtějí. A poslušného nosiče novin z nich zkrátka nevychováš.

Hledají domovChci pomáhat
5 kroků

Jak to probíhá

Naše pidi dočasky nefungují jako klasické útulky, kam by sis mohl kdykoliv pro kočičku přijet a rovnou si ji vzít domů. U nás klademe velký důraz na výběr toho správného nového páníčka. Kočičky u nás dostávají tu nejlepší péči, vypipláváme je, jsou pro nás členy rodiny, a tak nám maximálně záleží na tom, abychom pro ně vybrali tu správnou rodinu. Tím zredukujeme riziko, že by se nám brzy po adopci vrátily zpět, anebo hůř, že bychom je museli odebrat pro zanedbání péče.
Každá kočička je jiná, má jinou povahu, a tudíž se liší i požadavky na její nový domov. Zkrátka chceme, aby adopce proběhla úspěšně a kočička v novém domově byla šťastná. Tady jsou bodově vypsána pravidla postupu při adopci. Celý postup nalezneš tady.

R

Vyber si kočičku

Přečti si popis kočičky, abys věděl/a jakou má kočička povahu, vztah k dětem a ostatním zvířatům, zkrátka, jestli se k sobě budete hodit.

v

Představ se nám

Napiš nám e-mail (nebo zavolej) a představ sebe, svůj životní styl, bydlení, zkušenosti se zvířaty a proč ses rozhodl kočičku adoptovat.

Návštěva

Následuje první nezávazná návštěva, aby jste se s kočičkou poznali. Dále pak návštěva u vás doma nebo druhá poznávací návštěva.

Adopce

Pokud vše proběhne v pořádku, následuje předání kočičky do trvalé péče, podpis adopční smlouvy a zaplacení adopčního poplatku.

Tím to nekončí

Ani po zabydlení nového člena rodiny se nás nezbavíš. Vyžadujeme pravidelné zprávy z nových domovů o tom, jak se kočičce daří a zda je vše v pořádku.

Najdi parťáka

Zvířátka k adopci

Podmínky

Postup adopce

1. Napíšeš nám e-mail (popř. zavoláš), ve kterém představíš sebe, svůj životní styl, jak a kde bydlíš, případně tvoje zkušenosti s kočkami a vše, co by mohlo mít vliv na to, jak bude kočička žít. Kontakt je uveden přímo v albu u konkrétní kočičky.
2. Pokud z tvého e-mailu nebo hovoru bude patrné, že jsi vhodný kandidát pro adopci, domluvíš si s naším dočaskářem termín nezavázané návštěvy.
3. Následuje nezávazná návštěva. NIKDY nedáváme kočičku do adopce při první návštěvě. Pokud jsi z daleka a nechce se ti jezdit dvakrát, nebo pokud nechceš jezdit vůbec a chceš kočku převézt od cizích lidí, ani nás nemusíš kontaktovat.
4. Skutečnost, že jsi kočku navštívil, neznamená, že ti bude dána do adopce. Každý dočaskář vybírá zájemce dle svého uvážení, zpravidla po poradě s alespoň ještě jedním členem spolku, a vybírají ten nejlepší z možných domovů. Věř nám, že někdy je opravdu těžké vybírat z více skvělých domovů, a tak pokud kočičku nedostaneš zrovna ty, neznamená to, že jsi špatný. Znamená to jen, že jsme pro ni vybrali někoho, kdo se k ní hodil o trošku více.
5. Další krok závisí na více skutečnostech, či na konkrétním případu. Pokud se rozhodneme, že jsi to právě ty, komu kočičku svěříme do trvalé péče, následuje druhá návštěva. Někdy může být u tebe doma (abychom viděli podmínky, kde bude kočička žít), někdy si podruhé rovnou přijedeš převzít kočičku k dočaskáři domů a někdy následuje i druhá nezávazná návštěva (např. se zbytkem rodiny, s ostatními zvířaty atp.).

6. Pokud je vše v pořádku a zájem o adopci z obou stran trvá (samozřejmě i zájemce může v průběhu procesu zjistit, že tato kočka pro něj není povahově ta pravá), následuje předání kočky do trvalé péče, podpis adopční smlouvy a zaplacení adopčního poplatku. Ten je stanoven na 900 Kč. Všechny kočičky od nás odcházejí očkované, odblešené, odčervené, a pokud zdravotní stav dovolí, tak i kastrované. Lidé, kteří si osvojují kotě, které ještě nemůže být kastrováno, mají kočku do doby kastrace svěřenou jen do dočasné péče – adopční smlouva se podepisuje až po kastraci, a to z důvodu nedodržování podmínky kastrace v dospělosti ze strany některých nových majitelů.
7. Ani po tom, co se u tebe nový člen rodiny zabydlel, se nás nezbavíš 🙂 Vyžadujeme pravidelné zprávy z nových domovů o tom, jak se kočce daří a zda je vše v pořádku a také možnost následné kontroly u tebe doma. Když nám čas od času přijde fotka a pár vět o tom, jak se má kočka doma skvěle, vždy nás to zahřeje u srdce a vidíme, že naše činnost má smysl.
8. Samozřejmostí (zakotvenou i v adopční smlouvě) je okamžité informování dočaskáře v případě, že se o kočku ze závažných důvodů dále nemůžeš postarat (závažná nemoc, úraz). V takovém případě kočku vždy musíš vrátit zpět k nám. NIKDY ji nesmíš svěřit třetí osobě. A také nás musíš informovat při útěku či úmrtí kočky.

Jak vidíš, kočku rozhodně nedáváme prvnímu, kdo si o ní napíše, ale nové domovy vybíráme opravdu pečlivě. Proto nás, prosím, kontaktuj jen v případě, že souhlasíš s výše uvedeným procesem, kdy se budeme scházet, ptát a budeme toho o tobě chtít vědět opravdu hodně. Pokud na nás máš otázky pro změnu ty, neváhej nás kontaktovat.